3-18 sierpnia – Zgrupowanie obozów Hufca ZHP Krzeszowice
poniedziałek, 28 sierpnia

Obóz w liczbach

Od końca obozu minęło już 10 dni, za chwilę rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym nowy rok harcerski. Ale jednak zanim to nastąpi, wróćmy do obozowych chwil.

 

205 zuchów, harcerzy i instruktorów spędziło piękne dwa tygodnie na bazie Hufca ZHP Andrychów, która jest jedyną bazą harcerską położoną tak blisko Bałtyku! Każdy szczep miał swój podobóz (4. SH nawet dwa – zuchowy i harcerski) i działał we własnym zakresie. Nie znaczy to jednak, że nie robiliśmy nic razem. Mieliśmy wspólne ogniska, Czarna Trzynastka wraz z Wigrami pojechali na Festiwal Słowian i Wikingów, a zuchy ze wszystkich szczepów były na wycieczce do parku linowego. W czasie obozu nie mogło zabraknąć Turnusu dla rodziców. Pogoda niestety nie była wtedy najlepsza, ale mimo tego mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i przywieźli masę pozytywnych wspomnień.

 

Gdy tylko nasi fotografowie uporają się z przejrzeniem wszystkich obozowych zdjęć, dodamy je tutaj 🙂

 

Na Zgrupowaniu obozów Hufca ZHP Krzeszowice działo się dużo ważnych dla każdego zucha i harcerza rzeczy. Poniżej możecie zobaczyć, jak te wydarzenia przedstawiają się w liczbach:

 

13. Szczep „Czarna Trzynastka”
im. Słowian Zachodnich w Tenczynku

1 Nowy drużynowy

2 Obietnice Zuchowe

6 Przyrzeczeń Harcerskich

8 Nowych osób w drużynach

10 Nadań plakietki szczepu

 

4. SH „Żywioły”

1 Nowy przyboczny

3 Nowe osoby w drużynach

4 Obietnice Zuchowe

5 Nadań Naramiennika Wędrowniczego

8 Nadań plakietki szczepu

12 Nowych wędrowników

14 Przyrzeczeń Harcerskich

 

Szczep Wigry

1 Nowy drużynowy

11 Obietnic Zuchowych

 

Asia (4. SH „Żywioły”)
środa, 16 sierpnia

Depionierka

Dzień zaczął się zwyczajnie. Śniadanie, apel, mycie, sprawdzanie porządków.
 
Mimo to każdy dzień jest inny. Dzisiaj cały dzień wszyscy ciężko pracowali, demontując obozowe konstrukcje. Rozebraliśmy bramy, ogrodzenie, tablice ogłoszeń. Za chwilę rozpoczniemy kończące ognisko, na którym podsumujemy nasz nadmorski, dwutygodniowy pobyt.
 
Jutro wieczorem wyjedziemy z bazy, by w piątek rano wjechać na krzeszowicki dworzec kolejowy. Szybko minęły te dwa tygodnie, ale na podsumowania przyjdzie jeszcze czas!

Maciek (4. SH „Żywioły”)
środa, 16 sierpnia

Ostatnie chwile obozu Szczepu WIGRY

Nasz obóz dobiega końca, ale to nie znaczy, że nic ciekawego się u nas nie działo. Zuchy były na wycieczce w parku linowym, a dodatkowo każdy z nich złożył Obietnicę Zuchową i otrzymał Znaczek Zucha! Harcerze natomiast byli na wędrówce, podczas której nauczyli się podstaw survivalu.
Dzielnym zuchom i wytrwałym harcerzom gratulujemy!

Zobacz zdjęcia »

Szymon (Wigry)
wtorek, 15 sierpnia

Trzynasty sierpnia i nie tylko

Weekend z rodzicami, poniedziałek za nami:
Wspinaczka po linie i wizyta w Mrzeżynie.

Zuchy z Czarnej Trzynastki udały się do parku linowego, a harcerze na wyprawę poznając okolicę. Intensywny poniedziałek zapewne każdemu pozostanie w pamięci, oby więcej takich wypraw dla małych i dużych!
Nie zapomnijcie zaglądnąć na trzynastkowy fanpage!

Zobacz zdjęcia »

Szymon (Wigry)